sobota 30 lipca 2016

Katecheza przedmałżeńska w ośrodkach rekolekcyjnych

RokStories

Diecezja Tarnowska obfituje w wiele miejsc, gdzie można dobrze przeżyć katechizację przedmałżeńską, naprawdę warto

Centrum Formacyjno-Rekolekcyjne Diecezji Tarnowskiej „Arka”

W Centrum Formacyjno-Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „Arka” w Gródku nad Dunajcem organizowane są rekolekcje dla zakochanych i narzeczonych połączone z dniem skupienia.

• 15-17 styczeń
  • 5-7 luty
  • 26-28 luty
  • 6-8 maj
  • 10-12 czerwiec
  • 2-4 wrzesień
  • 7-9 październik
  • 11-13 listopad
  • 16-18 grudzień

Szczegółowe informacje oraz terminy dodatkowych serii rekolekcji podane są na stronie www.cfr-arka.pl. Zgłoszenia można dokonać telefonicznie (18)440 13 00 (605)088112 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II, Dom Pielgrzyma „Opoka” w Starym Sączu

Wszystkich zakochanych, zarówno narzeczonych, którzy przygotowują już się do sakramentu małżeństwa, jak i tych, którzy budują ze sobą poważny związek i zastanawiają się nad swoją wspólną przyszłością zapraszamy na wyjazdową formę spotkań w ramach Rekolekcji dla narzeczonych.

Terminy w roku 2016:

• 15-17 styczeń
  • 19-21 luty
  • 18-20 marzec
  • 24-26 czerwiec
  • 2-4 wrzesień
  • 30 wrzesień - 2 październik
  • 28-30 październik

Zapisy: tel. 18/446 14 39
Bliższe informacje u ks. Piotra Adamczyka tel. 18/446 14 39  wew. 216 lub 695 124 111

Diecezjalny Dom Rekolekcyjny w Ciężkowicach

W Diecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach organizowane są rekolekcje dla narzeczonych połączone z dniem skupienia.

• 6-8 maj
  • 16-18 grudzień

Szczegółowe informacje można znaleźć na http://www.dom.rek.diecezja.tarnow.pl; Zgłoszenia telefonicznie: tel./fax 14 65 10 013; tel. 14 65 11 083; tel. 14 65 11 082; tel. kom. 503 154 047.

Dom Rekolekcyjny Ojców Redemptorystów w Lubaszowej

W Domu Rekolekcyjnym Ojców Redemptorystów w Lubaszowej przeprowadzana jest katechizacja przedmałżeńska w formie weekendowych kursów przedmałżeńskich. Organizatorami tej formy są: Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów oraz Poradnia Rodzinna przy Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

• 29-31 styczeń
  • 3-5 czerwiec
  • 16-18 wrzesień

Szczegółowe informację n można znaleźć na www.cadr.redemptor.pl; Zgłoszenia tel. (14)6506306; (798)045456; mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku

Planowane terminy rekolekcji:

• 29 kwiecień - 4 maj 2016

Szczegółowe informacje tel. 660 447 475 i mail cdor@oaza.p

„Wieczory dla Zakochanych”

„Wieczory dla Zakochanych” to program przygotowujący do przyjęcia sakramentu małżeństwa, opracowany przez ruch "Spotkania Małżeńskie". Jest to 9 spotkań trwających około 2,5 do 3 godzin, odbywających się jeden raz w tygodniu. W spotkaniach można uczestniczyć tylko parami. Prowadzą je z kapłanem małżeństwa zaangażowane w ruch "Spotkań Małżeńskich".

Miejsca spotkań:

• Tarnów - Mościce
    Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski
    ul. Zbylitowska 5 33-101 Tarnów
    Informacje pod numerem (14) 631 97 50
  • Wierzchosławice
    Parafia Matki Bożej Pocieszenia
    33-122 Wierzchosławice 83 a
    Informacje pod numerem (691) 323 888

• DIECEZJALNE STUDIUM RODZINY – kolejna edycja w Tarnowie

Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie informuje, iż 8 października 2016 roku rozpocznie się w Tarnowie XVI edycja Diecezjalnego Studium Rodziny. Zajęcia tej edycji Studium będą odbywały się w Wyższym Seminarium Duchownym w każdą drugą sobotę miesiąca w godzinach od 9.00 do 15.00. Edycja skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców centralnej i północnej części diecezji.

Studium ukazuje katolicką naukę o rodzinie, uczy naturalnych metod rozpoznawanie płodności oraz przygotowuje chętnych do posługi w poradniach życia rodzinnego.

Zgłoszenia przyjmuje i dalszych informacji udziela Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Telefon 14 631 73 60; e-mail: drtarnow@gmail.com

• Nowy punkt konsultacji CREIGHTON MODEL

Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Tarnowskiej informuje, iż na terenie diecezji tarnowskiej rozpoczyna działanie drugi punkt konsultacji CREIGHTON MODEL FertilityCareTM System i wprowadzenia w NaProTECHNOLOGY®.

Sesja wprowadzająca odbywać się będzie w każdy 4 wtorek miesiąca o godz. 18.00 w sali Poradni Rodzinnej  Księży Filipinów w Tarnowie.

Zapisy pod numerem tel. 796 211 958

Prowadzący: mgr Joanna Dubiel Instruktor FCPI (Fertility Care Practitioner Intern)

• Terminy Sesji Wprowadzających Modelu Creighton (NaProTECHNOLOGY®)

ZAPROSZENIE na sesję wprowadzającą do Modelu Creightona i NaProTECHNOLOGY®

Duszpasterstwo Rodzin informuję, iż po raz kolejny odbędą się Sesje Wprowadzające do Modelu Creighton i NaProTECHNOLOGY®. Jest to spotkanie z pokazem slajdów, mające na celu zapoznanie zainteresowanych małżeństw z CREIGHTON MODEL FertilityCareTM System i ogólnymi informacjami na temat obserwacji oraz zapisu biologicznych markerów płodności. Spotkania skierowane są głównie do par małżeńskich mających problemy z płodnością, które pragną leczyć się przy pomocy NaProTECHNOLOGY®.

Kiedy: http://www.fertilaus.pl/terminy.html

Gdzie: sala Poradni Rodzinnej przy Parafii NMP Królowej Polski w Tarnowie-Mościcach

Zapisy: mailowo agnieszka.juszczyk@fertilaus.pl lub w Wydziale Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin Diecezji Tarnowskiej tel. 14 631-73-60

Prowadzący: Agnieszka Juszczyk – instruktor FCP (Fertility Care Practitioner), doradca życia rodzinnego